تکار تراپی در مشهد در کلینیک فیزیوتراپی ادیب (فیزیوتراپی در مشهد) در کنار سایر متدها و مدالیته ها همچون سوزن خشک ، نوروفیدبک ، بیوفیدبک ، لیزر تراپی و لنفوتراپی ارائه می شود.

این روش درمانی در حال حاضر درمان شماره یک در جهان برای توانبخشی آسیب های اسکلتی عضلانی و ورزشی است. این روش پیشرفته ترین روشی است که تا به امروز ابداع شده و جهشی بزرگ در زمینه فیزیوتراپی و توانبخشی است. این روش نتایج درمانی فوری را از همان اولین جلسه درمانی ارائه می دهد و زمان توانبخشی را در مقایسه با تجهیزات نسل های قدیمی به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

فواید تکار تراپی

 • افزایش گردش خون که سبب تامین خون غنی از اکسیژن در ناحیه بافت‌ های آسیب‌ دیده شده و از طریق سیستم لنفاوی به کاهش ادم، التهاب و درد کمک می کند.
 • با تامین انرژی بافت ها، مکانیسم های التیام را تحریک کرده و به تسریع فرآیندهای فیزیولوژیکی متابولیسم بافت عمل می کند
 • نتیجه روند بهبودی بافت های آسیب دیده را تسریع می کند. 
 • کاهش درد را در مقایسه با سایر الکتروتراپی ها مانند اولتراسوند تسریع می کند
 • مکانیسم های درمانی طبیعی بدن را تسریع می کند و در نتیجه زمان بهبودی را کاهش می دهد

   

 • بازیابی عملکردی سریعتر (اثرات مفید تنها پس از چند جلسه آشکار می شود و حتی 24 ساعت پس از درمان نیز می توان بهبود را مشاهده کرد.)
 • درمان بدون درد و آرامش بخش است.
 • درمان ها بی خطر هستند و اثر درمانی بالایی دارند.
 • توانبخشی سریعتر

درمان تکار چگونه کار می کند؟

آیا تا به حال شده که ضربه محکمی به زانوی خود وارد کرده و سپس آن را مالش دهید تا درد از بین برود؟ درد در واقع از بین نمی رود. اتفاقی که می افتد این است که اعصاب اطراف توسط اصطکاک تحریک می شوند و سیگنال درد از زانوی شما گیج می شود. درد ثابت می ماند، اما مغز آن را به اندازه کافی ثبت نمی کند. هنگامی که تحت درمان TECAR قرار می گیرید، یک سر الکترود در محل درد شما قرار می گیرد و شما احساسی ار تجربه می کنید که زمان مالش اندام دردناک حس می کنید.

 این تحریک عصبی می تواند مانع از ترکیب اعصاب شما در اثر درد اولیه شود و می تواند التهاب را کاهش دهد، بنابراین درد را کاهش می دهد.

علاوه بر این، گرما متابولیسم شما را تسریع می کند. این باعث می شود خون شما سریعتر جریان یابد و اکسیژن بیشتری دریافت کنید. نتیجه این است که اکسیژن بیشتر و سایر خواص درمانی سیستم های طبیعی بدن شما به سرعت به محل تزریق می شود. مواد زائد نیز با سرعت بیشتری حذف می شوند. نتیجه کلی این است که درد شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و آسیب سریعتر بهبود می یابد.

آزمایش ها نشان می دهد که درد تجربه شده را بیش از نصف کاهش می دهد.

درمان با تکار تراپی به طور مؤثری قادر است آسیب های زانو، شانه، لگن، مچ پا، ستون فقرات، دست، آسیب های عضلانی و همچنین اختلالات دردناک التهابی، استئوآرتیکولی و عضلانی (آرتروز، کمر، سیاتیک) را درمان کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید