مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب های اسکلتی – عضلانی است که در کلینیک فیزیوتراپی ادیب در مشهد ارائه می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی ادیب خدمات تخصصی فیزیوتراپی و لنفوتراپی را با بهره گیری از بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

لیزر درمانی با لیزر پرتوان ، تکار تراپی و شاک ویو تراپی از جمله مدالیته هایی هستند که در کنار درمان های دستی و تمرینات ورزشی در کلینیک فیزیوتراپی ادیب در مشهد با توجه به نیاز بیماران مورد استفاده قرار می گیرند.

در حالی که فیزیوتراپی می تواند معجزه کند، اما یک درمان معجزه آسا نیست و نتایج آنی نیست. به طور معمول، درمان کامل ممکن است 8 تا 12 هفته طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید، و این محدوده زمانی بسته به میزان فعال بودن فیزیوتراپیست خود تغییر خواهد کرد. ثبات به ویژه در چند هفته اول که بدن ما ناراحت کننده است بسیار مهم است. برای بهترین نتایج، توصیه می شود در صورت امکان چندین بار در هفته به فیزیوتراپ مراجعه کنید.

مزایای فیزیوتراپی

درمان عامل زمینه ای
اسپاسم عضلانی، مفاصل سفت یا قفل شده، نواحی دردناک در بدن – همه اینها علائم چیزی هستند که آنطور که باید کار نمی کند. با فیزیوتراپی، به جای مصرف دارو برای تسکین درد، در عوض در جهت رفع و التیام مشکل تلاش خواهید کرد.

کاهش نیاز به مصرف دارو
مسکن ها بسیار اعتیادآور هستند و مشخص شده است که عوارض جانبی مانند حالت تهوع، سرگیجه، رفلاکس اسید و غیره دارند. علاوه بر این، با استفاده طولانی مدت از مسکن ها، ممکن است در برابر آنها مقاومت ایجاد کنید، که لازم است هر بار دوزهای قوی تری مصرف کنید. یکی از مزایای فیزیوتراپی این است که شما باید بتوانید درد را به روشی طبیعی و طولانی مدت کاهش دهید.

کاهش نیاز به جراحی
یکی از بزرگترین مزایای فیزیوتراپی این است که به شما امکان می دهد از جراحی اجتناب کنید. به عنوان یک قاعده کلی، شما می خواهید همه چیزهای دیگر را قبل از توسل به جراحی امتحان کنید. با فیزیوتراپی، شما از یک سری تکنیک های طبیعی مانند ورزش و ماساژ برای مدیریت و کاهش درد و درمان ناحیه آسیب دیده یا ناکارآمد استفاده می کنید.

دیگر فواید

یادگیری تکنیک های مدیریت درد
با درد مزمن، ممکن است همیشه یک علت قابل درمان وجود نداشته باشد. اگر از این مشکل رنج می‌برید، همراه با کاهش تحرک و ناتوانی در انجام برخی فعالیت‌ها، ممکن است احساس ناامیدی کنید یا گویی کنترل بدن خود را در دست ندارید. با فیزیوتراپی، یاد می‌گیرید که کدام ورزش‌ها درد را کاهش می‌دهند و می‌توانند روتین خود را برای مدیریت و کاهش عود مجدد تنظیم کنند. بسیاری از بیماران حتی یاد می‌گیرند که چگونه شروع درد را پیش‌بینی کنند و می‌توانند تمرین‌هایی را انجام دهند که آن را به تاخیر می‌اندازد یا متوقف می‌کند.

جلوگیری از تشدید اسیب دیدگی
هنگامی که بخشی از سیستم اسکلتی شما ضعیف است، آنطور که باید عمل نمی کند و فشار روی مفاصل اطراف باعث آسیب و درد می شود. این می تواند با گذشت زمان شدید شود و منجر به شکستگی، رگ به رگ شدن و اسپاسم شدید شود. یکی از مزایای فیزیوتراپی این است که به شما کمک می کند تا نقاط ضعف بدن خود را شناسایی کنید و به شما کمک می کند تا برای بهبود آن تلاش کنید.

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی – فواید فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در مشهد – لنفوتراپی در مشهد – مرکز فیزیوتراپی و درمان لنف ادم در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید